02.12.2014

Niedziela w muzeum

Jak najlepiej spędzić niedzielne przed/po czy po prostu samo południe? W Muzeum Narodowym w Krakowie! Polecam szczególnie miłośnikom sztuki (ale nie tylko) :)


Jednak przechodząc do meritum postu - w ostatnią przedprzedostatnią ( chyba tak się tego nie pisze, ale ja mogę) niedzielę razem z grupą ludzi z plastyki i historii sztuki wybraliśmy się na wystawę Olgi Boznańskiej i "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku" właśnie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Były to dwie naprawdę świetne wystawy. Olga Boznańska - wybitna portrecistka, malarka oraz scenografia opery polskiej, przedstawiająca dzieła najlepszych polskich scenografów, takich jak Liliana i Jerzy Skarżyńscy, Karola Frycza, Andrzeja Stopki, Andrzeja Pronaszki, Tadeusza Kantora i wielu innych - naprawdę warte zobaczenia! Nawet kompletni laicy powinni być zachwyceni obrazami Boznańskiej i kostiumami, a jeśli nie, to mimo to warto choć trochę poznać twórczość najlepszych polskich artystów.
Niestety na wystawie Olgi Boznańskiej nie można było robić zdjęć, więc dodam kilka najważniejszych obrazów z Internetu; natomiast jeśli chodzi o operę, to już coś się znajdzie :) 
Także zapraszam Was na krótką fotorelację z Muzeum Narodowego.

1. OLGA BOZNAŃSKA        Japonka                                         Autoportret z kwiatami

 

                                                  
       Dziewczynka z chryzantemami

 

        Cyganka

2. SCENOGRAFIA OPERY

Z góry przepraszam Was za jakość zdjęć - światło nie było tam najlepsze, a ja dysponuję niestety tylko zwyczajna cyfrówką, także trudno było uzyskać lepszy efekt. Mam nadzieję, że nie przeszkodzi to w podziwianiu pięknych strojów :) 
A tu my przebrani w piękne kostiumy :3


 Całą grupą :)


 Z BFF ^^


I, uwaga, ja sama. Niemożliwe, a jednak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz