28.10.2014

Moje ulubione blogi

Dzisiejszy post, planowany już od wieków, wreszcie został napisany. Ale może to i dobrze, że dopiero teraz, bo mam już trochę inne priorytety niż te 2 lata temu i chyba wolę je od tych poprzednich :)
Tak więc, przechodząc do meritum, chciałam Wam opowiedzieć o moich ulubionych blogach. Nie jest ich bardzo dużo, ale są one takie, że przeglądając bloglovin' z niecierpliwością czekam na pojawienie się notki na choć jednym z nich (a w sumie obserwuję 82 blogi). Nie podaję ich w kolejności od najlepszego do najgorszego, bo tak klasyfikować ich nie mogę i nie chcę - każdy z nich jest inny i wyjątkowy, ma trochę inne cele i nie potrafię porównać ich na jednej płaszczyźnie. No ale dość gadania, do dzieła!

Żeby było jasne - ta notka nie ma na celu promowania jakiegokolwiek z blogów, po prostu dzielę się z Wami tym, co lubię najbardziej i ewentualnie zachęcam do odkrywania nowych, ciekawych miejsc w Internecie :)


Blog Joasi Glogazy odwiedzam już od paru ładnych lat, bodajże od 2011 roku. Wraz z biegiem czasu zmieniała się sama autorka, zmieniały się też tematy, o których pisała, jednak jej blog wciąż jest świetny, a nawet jeszcze lepszy niż kiedyś. Nie jest to witryna typowo "szafiarska" - Asia pisze o swoich podróżach, doświadczeniach, slow fashion, lifestyle'u, różnych ciekawych, internetowych odkryciach, czasami dodaje zdjęcia własnych stylizacji lub zamieszcza zdjęcia second - handowych łupów. Blog odwiedzam z wielką przyjemnością, gdyż jest prowadzony z pasją, zaangażowaniem, jest profesjonalny, dopracowany i, co najważniejsze, prawdziwy. Asia nie udaje nikogo, jest po prostu sobą i robi to, co kocha. Jeśli ktoś jeszcze nie poznał Style Digger, to koniecznie musi jak najszybciej kliknąć w podany wyżej link! 


2. PERSONA OBSCURA ( http://modowymaniak.blogspot.com )

Persona Obscura, początkowo znana także jako Modowy Maniak, jest również jednym z tych "wiekowych" blogów. Weronikę Fudałę obserwuję może od roku 2010, czyli roku założenia bloga. Zawsze był to dla mnie taki blog idealny, z którego można było brać przykład, bo Weronika nie należy do blogerek, które mają masę reklam na swojej stronie i współpracę z co drugą firmą ubraniową. Widać, że to, co robi, sprawia jej ogromną przyjemność. I nie pisze tylko o modzie - pojawiają się tam również relacje z różnych podróży, wycieczek (do moich ulubionych należą Łódź i wystawa haute couture, a także Amsterdam), recenzje książek, różne inspiracje przedstawiane w formie kolażu wykonywanego przez Weronikę i inne tematy. Oczywiście, zdjęcia z sesji i takie bardziej "ciuchowe" też dodaje, ale jej blog jest bardzo urozmaicony i nigdy się nie nudzi. Można czytać i czytać :)


3. JESTEM KASIA (http://www.jestemkasia.com/)

Kasia Szymków (Gorol) od kilku lat prowadzi bloga Jestem Kasia. Od kiedy tylko weszłam na niego po raz pierwszy, przeczuwałam, że stanie się jednym z moich ulubionych. Z jakich powodów? W stu procentach podoba mi się styl Kasi (najczęściej casual, boho), odpowiada mi jej estetyka (wygląd bloga), widać też, że każdy post jest przemyślany i nie został zrobiony "na odwal się". Lekkie pióro i świetne, dopracowane zdjęcia sprawiają, że blog czyta się z przyjemnością. Dodatkowo relacje z różnych podróży (czyli bardzo lubiane przeze mnie elementy blogów) urozmaicają typowo ubraniowe posty, co jest ogromnym plusem dla Kasi. Kolejnym, jakby nie patrzeć.


 4. ICON M (http://icon-m.blogspot.com/)

Blog Marty w porównaniu do innych odkryłam niedawno, jednak urzekł mnie od samego początku. Jest on inny od poprzednich i tych, o których jeszcze zaraz napiszę - Marta umieszcza zdjęcia swoich pięknych prac plastycznych. Są to głównie własne projekty ubrań oraz ilustracje istniejących już ubrań, ale pojawiają się i inne, np. portret cienkopisem. Jestem pod wrażeniem, że można umieć zrobić coś tak niesamowitego - jej prace są przegenialne! Pozostaje pozazdrościć talentu i życzyć Marcie sukcesów oraz motywacji do dalszej pracy. 5. RASPBERRY AND RED (http://raspberryandred.blogspot.com/)

Blog Weroniki Załazińskiej jest z pewnością większości z Was znany. Poznałam go ok. rok temu i polubiłam od razu. Weronika ma coś w sobie, że przyciąga ludzi - jest bardzo sympatyczna i otwarta, co możemy zaobserwować oglądając jej blogi, na zdjęciach zawsze uśmiechnięta, naładowana pozytywną energią. Oprócz tego ma fenomenalne wyczucie stylu, w jej wyglądzie nie zmieniłabym niczego, wszystkie elementy ubioru łączy nienagannie i do tego pięknie wygląda. Zajrzyjcie, jeśli jeszcze nie widzieliście. Kolejny blog z rysunkami, tym razem jednak nieco inny. Kelly Smith robi mnóstwo cudownych prac, które potem umieszczane są w gazetach, na butelkach, można je również kupić w formie obrazu. Zawsze myślałam, że takie rysunki powstają za pomocą grafiki komputerowej (bo przecież to niemożliwe, żeby ktoś tak rysował!), ale się pomyliłam. Kelly rysuje je własnymi rękami, za co ogromnie ją podziwiam i zazdroszczę ogromnego talentu. Jedynym minusem jest, że posty pojawiają się dość rzadko, jednak przy takich pracach oczywiste jest, że muszą zająć dużo czasu. 

Zdjęcia nie umieszczam, ponieważ prawa autorskie są zastrzeżone, z wiadomych względów.

Do napisania! 
 

3 komentarze:

  1. Dzięki:)) fajnie znaleźć się w tak znakomitym gronie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny post - Marta jest rzeczywiście super, aż mnie w sercu ściska, że nie mam więcej czasu na rysowanie dla przyjemności, ale chyba go trochę wyszperam, bo to bardzo inspirujący blog (i oczywiście Twój rysunek w kolejnym poście - GOOD JOB!)

    OdpowiedzUsuń